ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4798132
*
nr 479 8132
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 82
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2007
kl 16:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 11:32:46
1
100 kr
9/8 16:59:37
2
150 kr
9/8 21:41:42
3
200 kr
13/8 11:50:01
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 479 8132
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 82
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/8 11:32:46 | 1 | 100 kr |
| 9/8 16:59:37 | 2 | 150 kr |
| 9/8 21:41:42 | 3 | 200 kr |
| 13/8 11:50:01 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



